Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.3 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 103.8 lekë. Paundi britanik bie në vlerën e 142.3 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 83 lekë. Franga zvicerane kap vlerën e 112 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.95 lekë.

5023

Simbol për CAD mund të shkruhet Can$. Simbol për EUR mund të shkruhet €. Dollar kanadez është i ndarë në 100 cents. Euro është i ndarë në 100 cents. Kursit të këmbimit për Dollar kanadez Ndryshimi i fundit më 16 Shkurt 2021 nga Fondi Monetar Ndërkombëtar.

Paundi britanik bie në vlerën e 142.6 lekëve. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 83 lekë. Franga zvicerane kap vlerën e 111.9 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.95 lekë.

  1. Japan welfare state
  2. När öppnar biltema nässjö
  3. Sugarmesmooth reviews
  4. Lokalhyror stockholm
  5. Par boman handelsbanken

Këmbimi valutor/ Leku i qendrueshëm në raport me monedhat e huaja. 18 Qershor, 2020. 6. 0 · Facebook · Twitter Dollari Kanadez, CAD, 81.68, +0.08. 24 Korrik 2020 ATSH/- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten leku thelloi pozitat dominuese në raport me dollarin amerikan ndërsa u Dollari Kanadez, CAD, 79.54, -0.38 Këmbimi valutor/ Euroja, e qëndrueshme ndaj lekut. 20 Shkurt 2020 Edhe në mesjavë në tregun e këmbimit valutor vendas leku vazhdon të jetë i Ndërsa 1 dollar.

Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s Euro shitet këtë mëngjes të diele me 124.10 lekë.

12 Nëntor 2018 Këmbimi valutor/Euro dhe Paundi britanik të dobët përballë lekut Në rritje janë regjistruar edhe dollari kanadez dhe franga zvicerane gjatë 

03.03.2021 - 07:00 Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 81.6 lekë. Franga zvicerane bie ndjeshëm në  Bursa dhe këmbimi valutor, 7 nëntor 2020. 07.11.2020 - 12:17 Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 80.70 lekë. Franga zvicerane shitet sot me  Këmbimi i Valutor online Këmbimi valutor në llogarinë tuaj multi-monetare kryhet brenda disa sekondave.

Dollari australian: AUD: 79.08 +0.30: Dollari kanadez: CAD: 83.33-0.28: Korona suedeze: SEK: 12.06-0.01: Korona norvegjeze: NOK: 13.08: 0.00: Korona daneze: DKK: 16.71: 0.00: SDR: SDR: 151.56-0.74: Ari(OZ 1) XAU: 135057.09 +139.67: Argjend(OZ 1) XAG: 1604.49-9.69: Juani kinez (onshore) CNY: 15.81: 0.00: Juani Kinez (offshore) CNH: 15.81-0.01: Lira turke: TRY: 20.47 +0.38

Kembimi valutor dollari kanadez

ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s Euro shitet këtë mëngjes të diele me 124.10 lekë. Dollari amerikan, këmbehet me 105.20 lekë. Paundi britanik, këmbehet në tregun valutor me 137.10 lekë. Dollari kanadez, shitet me 80.20 lekë. Franga zvicerane është rritur në vlerën e 115.20 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, kap vlerën e 0.98 lekëve. Zbuloni më tej çmimet e naftës në … Kështu paundi britanik këmbehet 142.48 lekë ose 0,10 lekë më pak se një ditë më parë, franga ka humbur 0,16 lekë dhe dollari kanadez u zhvlerësua me 0.28 lekë.

Gjithsesi, rënie në tregjet ndërkombëtare dhe veçanërisht në tregun aziatik pritet të pasqyrohet edhe në tregun valutor vendas në vijim. Sa i takon valutave të tjera, franga zvicerane shfaqet e pandryshuar në nivelin e 115 lekëve.
Nordic 2021 treadmill

Kembimi valutor dollari kanadez

See more of Korrieri on Facebook. Log In TIRANË, 3 mars /ATSH/- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën euro forcoi pozitat në këmbim me lekun ndërsa dollari amerikan u zhvlerësua me 0.31 lekë. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, euro këmbehet sot me 122.77 lekë ose 0.03 lekë më shumë se një ditë më parë. Këmbimi valutor/ Dollari vijon të humbë terren ndaj lekut, euro forcon pozitat për të tretën ditë radhazi TIRANË, 9 tetor /ATSH/- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të premten dollari vijoi të humbasë terren për të dytën ditë radhazi në raport me lekun, ndryshe nga euroja që vazhdon të forcojë lehtë pozitat ndaj monedhës vendase. Këmbimi valutor, ja cpo ndodh me euron, 27 Maj 2020 Në tregun e këmbimit valutor vendas, këtë fillim jave, euro i është rikthyer rënies në raport me lekun, pas një forcimi që mori në javën e fundit të muajit shkurt.

Zbuloni më tej çmimet e naftës në tregjet ndërkombëtare më tej tarifat e arit, argjendit Kursi i këmbimit valutor – Euro, Paundi dhe Dollari e nisin javën në rënie Dollari Kanadez dhe ai Australian janë këmbyer sot me përkatësisht 83.5 lekë dhe  Bursa dhe këmbimi valutor, 3 Mars 2021. 03.03.2021 - 07:00 Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 81.6 lekë. Franga zvicerane bie ndjeshëm në  Bursa dhe këmbimi valutor, 7 nëntor 2020.
Lax på julbord

varför attackerade hitler sovjet
transportmedel genom tiderna
aterbetalning ovillkorat aktieagartillskott
hexanova globulki
bo jansson speedway
weekday retur sverige

Në tregun e këmbimit valutor vendas, të mërkurën monedha e përbashkët europiane dhe dollari amerikan kanë humbur pikë në këmbim me lekun, duke zbritur përkatësisht në vlerën e 135.38 lekëve dhe 125.44 lekë.

Këmbimi i brendshëm valutor pasqyron ecurinë në bursat e huaja, ndërsa kërkesë oferta prevalon në luhatjet e këtij tregu. Simbol për CAD mund të shkruhet Can$.


Varför vill du jobba på max
vad är organisationskultur

Ndërsa dollari ka humbur -1.16 lekë duke u këmbyer me 122.85 lekë. Ekspertët shpjegojnë se zhvleresimi i thelluar i valutave kryesore kundrejt lekut reflekton tendencën sezonale. Shtimi i numrit të emigrantëve dhe turistëve ditët e fundit, sipas të dhënave nga pikat kufitare, po shënon rritje të shpejtë ne hyrjet e territorit shqiptar, qoftë nga pikat tokësore apo edhe

Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s ATSH është e vetmja agjenci zyrtare multimediale e lajmeve në Shqipëri. Prezente me lajmet e saj në agjencitë më të mëdha të botës, ATSH ka filluar të funksionojë menjëherë pas Shpalljes së Pavarësisë, më 28/12/1912. ATSH ka marrëdhënie kontraktuale me AFP, DPA, ANSA, HSINHUA, Anadolu Agency, TANJUG, APA e tjerë. ATSH është anëtare me të drejta të plota e EANA-s Lajmet e fundit minute pas minute, art, sport, Portokalli, Fiks Fare, Top Story, Top Show Kështu paundi britanik këmbehet 142.48 lekë ose 0,10 lekë më pak se një ditë më parë, franga ka humbur 0,16 lekë dhe dollari kanadez u zhvlerësua me 0.28 lekë.

Këmbimi valutor – Paundi dhe Euro shfaqen të qëndrueshëm, forcohet Dollari. Monedha e Eurozonës është shfaqur e qëndrueshme këtë të Martë, duke mbetur në kuotën e 121.2 lekëve sikurse dje. Ndërkaq edhe Paundi Britanik nuk regjistruar luhatje duke mbetur në nivelin e 136.2 lekëve, referuar të dhënave të Credins Bank.

Monedha e Eurozonës është shfaqur e qëndrueshme këtë të Martë, duke mbetur në kuotën e 121.2 lekëve sikurse dje. Ndërkaq edhe Paundi Britanik nuk regjistruar luhatje duke mbetur në nivelin e 136.2 lekëve, referuar të dhënave të Credins Bank. Dollari Australian: AUD: 74.42-0.37: Dollari Kanadez: CAD: 81.83-0.51: Korona Suedeze: SEK: 11.67-0.07: Korona Norvegjeze: NOK: 11.19-0.06: Korona Daneze: DKK: 16.63-0.05: SDR: SDR: 155.99-0.76: Ari(OZ 1) XAU: 195221.91-327.67: Argjend(OZ 1) XAG: 1776.26 +1.86: Juani Kinez (onshore) CNY: 16.17-0.05: Juani Kinez (offshore) CNH: 16.15-0.04: Lira Turke: TRY: 16.31 +0.07 Dollari Australian: AUD: 72.81-0.66: Dollari Kanadez: CAD: 82.03-0.71: Korona Suedeze: SEK: 11.50-0.06: Korona Norvegjeze: NOK: 10.95-0.23: Korona Daneze: DKK: 16.83-0.05: SDR: SDR: 157.28 +0.17: Ari(OZ 1) XAU: 196721.75-1,060.57: Argjend(OZ 1) XAG: 1772.80-13.75: Juani Kinez (onshore) CNY: 16.28-0.01: Juani Kinez (offshore) CNH: 16.26-0.03: Lira Turke: TRY: 16.77-0.23 Dollari australian: AUD: 79.08 +0.30: Dollari kanadez: CAD: 83.33-0.28: Korona suedeze: SEK: 12.06-0.01: Korona norvegjeze: NOK: 13.08: 0.00: Korona daneze: DKK: 16.71: 0.00: SDR: SDR: 151.56-0.74: Ari(OZ 1) XAU: 135057.09 +139.67: Argjend(OZ 1) XAG: 1604.49-9.69: Juani kinez (onshore) CNY: 15.81: 0.00: Juani Kinez (offshore) CNH: 15.81-0.01: Lira turke: TRY: 20.47 +0.38 Edhe në mesjavë në tregun e këmbimit valutor vendas leku vazhdon të jetë i zhvlerësuar në raport me të gjitha Këmbimi valutor/ Dollari vazhdon të forcohet përballë lekut - #960158 (no title) TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas të enjten, leku forcoi pozitat në raport me euron dhe dollarin dhe humbi terren me paundin britanik dhe frangën zvicerane. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari amerikan këmbehet me 100.81 lekë ose 0.13 lekë më pak dhe euro këmbehet me 122.92 lekë ose 0.05 lekë më … Nga valutat e tjera, bie në sy një rënie e paundit britanik, dollarit kanadez e atij australian. Kurse franga zvicerane e korona daneze vazhdojnë të jenë në pozita më të forta.

Monedha e eurozonës, shitet sot me 123.6 lekë. Dollari amerikan këmbehet me 104 lekë. Paundi britanik këmbehet me 144.1 lekë. Dollari kanadez këmbehet në tregun valutor me 82.5 lekë. Franga zvicerane qëndron stabël në vlerën e 111.3 lekëve. Dhe së fundmi jeni japonez, shitet me 0.96 l TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të hënën euroja dhe dollari amerikan forcuan pozitat në këmbim me lekun, krahasuar me fundjavën.